Aktuálne:
Fotografie
akcií nájdete
vo fotoalbume


Naše Tatry
Projekt "Naše Tatry"

Dňa 8. marca 2017, v rámci projektu "Naše Tatry", sa deti zo Zariadenia núdzového bývania na Adlerovej 4 a Krízového centra Oceľová nádej na Pollovej 18 v Krásnej mali možnosť zúčastniť celodenného výletu na Štrbskom plese spolu s klientmi denného stacionára Psychosociálneho centra. Cieľom výletu bolo navštíviť Štrbské Pleso, ktoré je jedným z najznámejších miest našich veľhôr – Vysoké Tatry.

Účastníci výletu si cestu autobusom spríjemňovali spievaním veselých pesničiek. Zvedavými otázkami sa zaujímali o samotný cieľ výletu, zisťovali čo všetko na mieste uvidia a aké aktivity im poskytne zimno-jarná príroda.

Deti, ale aj dospelí sa dozvedeli, že Štrbské pleso je najvyššie položenou tatranskou osadou a chodník okolo plesa sa kedysi nazýval podľa arcikňažnej Klotildy – Klotoldina promenáda. Po príjazde na miesto sa všetci účastníci posilnili bagetami a teplým čajom a vybrali sa na „kyslíkovú“ prechádzku okolo celého Štrbského plesa, ktorá je dlhá cca 2,25 km. Hmla obmedzovala výletníkom pôžitok z pohľadu na krásnu prírodu, ale nemala tú moc zastaviť deti v aktívnom pohybe. Tatranské počasie dovolilo deťom i dospelým zacvičiť si na náčiniach a zabojovať s rôznymi prekážkami, ktoré sú súčasťou tejto dráhy. Pohybové aktivity na čerstvom vzduchu zahrievali telá a informačné tabule z náučného chodníka poskytli množstvo zaujímavostí o živočíšnej a rastlinnej ríši tejto chránenej oblasti nášho Slovenska. Dozvedeli sa, že vody Štrbského plesa sú pravdepodobne jediným miestom na svete, kde žije v súčasnosti už vzácna ryba Sih maréna.

Naše Tatry sa nemuseli hanbiť ani snehovou nádielkou a kde tu sa spustila spontánna guľovačka a postavil sa aj snehuliak. Celodenný výlet tak mal veľký úspech u všetkých a do autobusu nastupovali príjemne unavení vďaka športovým aktivitám, ale i zážitkom z celého dňa.

Atmosféru z výletu si môžete prezrieť vo fotogalérii.

Projekt „Naše Tatry“ bol zameraný na cieľovú skupinu detí a mládeže z rodín ohrozených správaním iných fyzických osôb a tiež na deti, ktoré sú dočasne vyňaté z bežného rodinného života. Hlavným zámerom projektu bolo počas jarných prázdnin pripraviť deťom výlet, ktorý ich mal motivovať k aktívnemu tráveniu voľného času v prírode namiesto vysedávania pred televízorom alebo počítačom.

Tento projekt bol zrealizovaný vďaka podpore Fondu zdravia mesta Košice n. f.

Tvorba a správa webstránky: 247.sk s r.o.